Branch Championships: RESULTS

BOATS

A's
5th (Round 1), 1st (Round 2), 3rd (Round 3), 1st(Round 4), 1st (Final)

Cunji
1st (Round 1), 1st (Round 2), 3rd (Round 3), 2nd(Round 4), 1st (Final)

Tezza Heads
2nd (Round 1), 2nd (Round 2) , 2nd (Round 3) , 1st(Round 4) , 2nd (Round 5) to take 2nd(Overall)

B's 
4th (Round 1), 4th (Round 2), 3rd (Round 3), 5th (Round 4)

Midlife Crisis (Masters)
2nd (the one and only)

Midlife Crisis (Reserves)
3rd (Round 1), 3rd (Round 2), 2nd (Round 3), 4th (Round 4)
 
Showing promise in all divisions other crews will now be after us. So let's take it on boys as we head for Pac Palms next weekend.

 

WATER & CRAFT

Gold

Line Lauridsen:  Over 24yr Women’s Surf Swim

Ben Thornton:   U/19 Male Surf Swim

Jamie Bargenda Ben Thornton: U/19 Board Rescue:

Silver

Jamie Bargenda, Clay Cantarella, Ben Thornton: U/19 Board Relay

Issac Tooher, Sam Cantarella, Tom Foley: U/15 Board Relay

Sam Cantarella & Tom Foley: U/15 Board Rescue

Phillip Trupke, Tom Foley, Harrison Smith & Kel Golan: U/15 Swim Teams

Phillip Trupke, Tom Foley, Harrison Smith & Sam Cantarella: U/15 Cameron Relay

Bronze

Ben Thornton: U/19 Ironman

Phillip Trupke: U/15 Surf Swim

Fourth

Tom Foley: U/ 15 Male Board Race

Line Lauridsen: Open Ironwomen

Fifth

Jamie Bargenda: U/19 Male Board Race

Sixth

Ben Thornton: U/19 Male Ski

Clay Cantarella, Will Mison & Jack Cuthbert: U/17 Board Relay

Clay Cantarella & Will Mison: U/17 Board Rescue

Issac Tooher & Phillip Trupke: U/15 Board Rescue

 

BEACH SPRINT FINALS

Male

Opens: Luke Irvine 4th, James Moran 5th, Michael Denny-Smith 7th

Under 19: Luke Irvine 1st, Jack Harrison 2nd, Tim Watts 3rd and a very clumsy Hugh Millar 4th

Under 17: Jake Irvine 4th, Jackson Deans-Harvey 5th, Sean O’Byrne 6th & Ben McDonald 7th

Under 15: Will Harrison 4th, Hugh France 5th & Will Todd 6th

Obviously all the boys have separation issues of some sort.

Female

Opens & 17s: Jessica Thornton 1st in both age groups......... yet again

Under 15: Eliza Cotis 7th

 

BEACH RELAYS

Male

Open A: 2nd. Luke Irvine, Jack Harrison, Jake Irvine & Hugh Millar

Open B: 3rd James Moran, Tim Watts, Michael Denny-Smith & Ben McDonald

Under 17 Boys A: 1st. Jake Irvine, Ben McDonald, Sean O’Byrne & Jackson Deans-Harvey

Under 17 Boys B: 3rd. Hugh France, Luke Bond, Tom Scullion & Tim Brabrook.

Under 15 Boys: 1st. Will Harrison, Will Todd, Harrison Smith & Hugh France

Female

Opens/Pensioners: 4th. Helen Murphy, Helen Begg, Alison Roberts. & Jess Thornton. Time stood still here and even Black Caviar couldn't giveaway that much that start and run them down!!!

Under 15 Girls 3rd. Gabby Fagan, Eliza Cotis, Olivia Karras, & Harriet Lowe. We will get them next time girls!

 

BEACH FLAGS

Male

Opens & 19s: Jack Harrison 1st in both age groups.

Under 17: Tim Brabrook 4th

Under 15: Hugh France 3rd

Female

U15: Harriet Lowe 4th.

 

2KM RUN

Rona MacNiven 2nd and Liz Cummings fast finishing. Tom Scullion ??

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com